ICPMS
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.
Logo of TwitterLogo of FacebookLogo of LinkedIn
Tagy
Výzkumná instituce
Vysoká škola/Univerzita
CEITEC
CEITEC

Vznikl v roce 2011 na základech šesti významných brněnských univerzit a výzkumných institucí. Mezi hlavní priority CEITEC patří udržení motivujícího a dynamického mezinárodního vědeckého prostředí, zajištění moderní a nejvyšším standardům odpovídající výzkumné infrastruktury, i politika otevřené komunikace a rovných příležitostí nejen teď, ale i do budoucna.

Středoevropský technologický institut – Masarykova univerzita (CEITEC MU)

Je samostatným vysokoškolským ústavem, který vznikl na Masarykově univerzitě jako součást vědeckého centra excelence CEITEC – Středoevropského technologického institutu. CEITEC MU tvoří klíčovou část špičkové výzkumné infrastruktury, která byla vybudována v roce 2014 v areálu Univerzitního kampusu v Brně-Bohunicích a poskytuje špičkové vybavení a optimální podmínky pro základní, ale i aplikovaný výzkum zejména v oblasti věd o živé přírodě.

Hlavními prioritami CEITECu jsou mezinárodní rozměr výzkumné spolupráce a její mezioborový charakter. Propojujícím prvkem mezi vědními obory jsou především sdílené laboratoře, které vytváří optimální podmínky pro řešení multidisciplinárních otázek v oblastech strukturní biologie, genomiky a proteomiky, molekulární medicíny, neurověd, nanotechnologií a mikrotechnologií.

CEITEC Vysoké učení technické v Brně

Je součástí centra vědecké excelence CEITEC. Od roku 2011 tvoří klíčovou součást špičkové výzkumné infrastruktury s unikátním vybavením a podmínkami pro základní i aplikovaný výzkum v oblasti pokročilých nanotechnologií a a pokročilých materiálů.

Na CEITEC VUT jsou celkem dvě oblasti výzkumu, a to Pokročilé nanotechnologie a mikrotechnologie, a Pokročilé materiály, kde je aktuálně zapojených celkem 15 výzkumných skupin zabývajících se keramickými materiály, kybernetikou pro materiálové vědy, pokročilými polymerními materiály či chytrými nanonástroji, experimentální biofotonikou, přípravou a charakterizací nanostruktur, vývojem metod analýzy a měření, a také charakterizací materiálů, pokročilými povlaky, kvantovými technologiemi, molekulárními nanostrukturami na površích, nízkodimenzionálními nanomateriály, epitaxní materiály a nanostruktury i ThZ spektroskopií.

Středoevropský technologický institut - Mendelova univerzita v Brně (CEITEC MENDELU)

Je samostatným vysokoškolským ústavem, který vznikl na Mendlově univerzitě jako součást vědeckého centra excelence CEITEC - Středoevropského technologického institutu. CEITEC je meziuniverzitní centrum, na němž spolupracují čtyři významné brněnské univerzity a dva výzkumné ústavy se sídlem v Brně. Vedoucím ústavu CEITEC MENDELU je Mgr. Vilém Reinöhl, CSc.

Mendelova univerzita v Brně je nejstarším samostatným vysokým zemědělským a lesnickým učením v českých zemích. Byla zřízena v roce 1919 jako Vysoká škola zemědělská v Brně a pod tímto názvem existovala až do roku 1994. Jejím vznikem bylo dovršeno dlouhodobé úsilí o zřízení vysokého zemědělského učení na Moravě, která patří odedávna k zemím s nejvyspělejším zemědělstvím ve střední Evropě.

Středoevropský technologický institut - Veterinární a farmaceutická univerzita Brno (CEITEC VFU)

Je samostatným vysokoškolským ústavem, který vznikl na Veterinární a farmaceutické univerzitě jako součást vědeckého centra excelence CEITEC - Středoevropského technologického institutu. CEITEC je meziuniverzitní centrum, na němž spolupracují čtyři významné brněnské univerzity a dva výzkumné ústavy se sídlem v Brně. Ředitelem CEITEC, VFU Brno je Prof. MVDr. Jiří Smola, CSc.

Veterinární a farmaceutická univerzita Brno byla založena jako Vysoká škola zvěrolékařská v prosinci 1918, tehdy jako první nová vysoká škola československého státu. Svým pojetím a organizací výuky navazovala na Vysokou školu zvěrolékařskou ve Vídni. Školu tvoří tři fakulty, které celkem sdružují 28 ústavů a 6 klinik.

Středoevropský technologický institut - Ústav fyziky materiálů Akademie věd ČR (CEITEC ÚFM)

Je samostatným oddělením, které vzniklo na Ústavu fyziky materiálů Akademie věd ČR jako součást vědeckého centra excelence CEITEC - Středoevropského technologického institutu. CEITEC je meziuniverzitní centrum, na němž spolupracují čtyři významné brněnské univerzity a dva výzkumné ústavy se sídlem v Brně. Vedoucím ústavu CEITEC ÚFM je doc. Ing. Luboš Náhlík, Ph.D.

Činnost CEITECu ÚFM je zaměřena na interdisciplinární oblast vědy o materiálech. Těžiště jeho aktivity spočívá převážně v základním výzkumu kovových materiálů. Ústav se orientuje na fyzikální podstatu procesů probíhajících v kovových materiálech při creepu, únavě a interakci creepu s únavou a při jiných typech mechanického zatěžování a na výzkum struktury a vybraných fyzikálních vlastností materiálů. V obou těchto oblastech výzkumu je cílem objasnit vztah mezi chováním a vlastnostmi materiálů a jejich strukturními a mikrostrukturními charakteristikami.

Středoevropský technologický institut - Výzkumný ústav veterinárního lékařství (CEITEC VÚVeL)

Je samostatným oddělením, které vzniklo na Výzkumném ústavu veterinárního lékařství jako součást vědeckého centra excelence CEITEC - Středoevropského technologického institutu. CEITEC je meziuniverzitní centrum, na němž spolupracují čtyři významné brněnské univerzity a dva výzkumné ústavy se sídlem v Brně. Vedoucím ústavu CEITEC VÚVeL je MVDr. Martin Anger, Ph.D.

Výzkumný ústav veterinárního lékařství byl založen v roce 1955 rozhodnutím ministra zemědělství jako ústav tehdejší Československé akademie zemědělských věd. Je jediným profesionálním výzkumným ústavem v České republice zaměřeným na výzkum v oblasti veterinární medicíny s významným podílem aplikovaného výzkumu. Svým zaměřením však pokrývá i širokou oblast preklinických oborů veterinární medicíny s průnikem do medicíny humánní, ekologie a dalších oborů.

 

Novinky

Toggle

Článek | Zdraví

Příjem bílkovin matky během těhotenství může ovlivnit vývoj obličeje novorozence

Výzkumný tým z CEITEC VUT pod vedením Markéty Kaiser se zapojil do mezinárodní studie, která zkoumala vliv příjmu bílkovin na plod během těhotenství.
CEITEC
more

Článek | Osobnosti

Kdo je Martin Pumera, jeden z nejcitovanějších vědců světa?

Jaká je cesta nejcitovanějšího chemika Martina Pumera působícího v Česku? A má vůbec mimořádně talentovaný člověk, který za svou kariéru publikoval pozoruhodných 900 vědeckých článků, čas na soukromý život?
CEITEC
more
 

Píše se o nás

Toggle

Článek | Různé

Přijetí eura: Vítaný krok pro české výzkumné a vzdělávací organizace?

Portál Vědavýzkum.cz oslovil respondenty z řad výzkumných a vzdělávacích organizací, aby zajistil, zda je přijetí Eura překážkou pro české vědce.
Vědavýzkum.cz
more

Článek | Různé

V italské laboratoři analyzovala mateřské mléko

Přinášíme rozhovor s doktorandkou MUNI Eliškou Pivrncovou, která se věnuje vývoji mikrobiomu u kojenců.
Masarykova univerzita
more
 

Mohlo by Vás zajímat

Improving Battery Production Yield, Performance, and Stability Using FTIR

Aplikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
FTIR Spektroskopie
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Průmysl a chemie, Materiálová analýza

For TOC Analyzers Shimadzu 40 mL Vial LE

Ostatní
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
TOC, Spotřební materiál
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Ostatní

Transmission Measurements of Solid Samples at Variable Angles of Incidence by UV-Vis

Aplikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
UV–VIS Spektrofotometrie
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Materiálová analýza

Utilizing hyphenated EC-Raman to study a model system

Aplikace
| 2024 | Metrohm
Instrumentace
RAMAN Spektrometrie
Výrobce
Metrohm
Zaměření
Průmysl a chemie

Agilent Automation (ICP/MS & ICP/OES)

Brožury a specifikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
ICP/MS, ICP/OES
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Ostatní
Další projekty
Sledujte nás
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.